| Andrei123Aa a întrebat:

Salut! Ma poate ajuta cineva sa gasesc repartizarea elevilor pe locurile cu taxa/buget la facultatea de constructii Gheorghe Asachi? Dau funda!

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Este vorba despre Facultate Gheorghe Asachi sau Universitatea Gheorghe Asachi(din Iasi)? Pentru ca este o diferenta intre o Universitate si o Facultate. O Universitate include mai multe facultati.
Daca este vorba despre Universitatea Gheorghe Asachi din Iasi, intri pe siteul https://www.tuiasi.ro/licenta/, dai la,, studii'' dupa la,, facultati" dupa alegi facultatea care te intereseaza si dupa dai la,, admitere'' si dupa selectezi,, rezultate admitere 2021".