| biBBi a întrebat:

Mă poate ajuta cineva şi pe mine cu o schema pe care aş putea să o urmez într-o compunere despre semnificaţia unui titlu? Nu sunt foarte bună în astfel de compuneri. Am nevoie doar de o schema, nu să îmi faceţi tema, ca să nu se înţeleagă greşit.
~Dau fundiţa. happy

2 răspunsuri:
| Anduciu a răspuns:

Incepi cu "Titlul operei "x" cuprinde ideea in jurul careia se axeaza textul", apoi spui din ce parti de vorbire e alcatuit. Dupa care comentezi valoarea expresiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti bata praf nu sti la romana