| MihaiRusu88 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog la o tema la romana. Cum se numesc locuitorii din Peru, Madrid, Noua zeelanda, Maramures, Tara Galilor, Moscova, Londra, Chile, Cipru si America de sud. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Peruani,spanioli,neozeelandezi,maramureseni,gali,moscoviti,londonezi,chilieni,ciprioti(nu-s sigur), sud americani
asa greu a fost?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce vrei tu este impotriva regulamentului TPU.Citeste-l.

| Karinakari99 a răspuns:

TPU nu permite rezolvarea temelor pentru acasă!Citeşte aici:
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente !

| DrA a răspuns:

Peruani,..., neo-zeenlandezi, maramureseni, gali, londonezi,... sud-americani

| onutza2000 a răspuns:

Peru-peruani; Madrid-spanioli; Noua zeelanda-neozeelandezi; Maramures-maramureseni; Tara galilor-gali; Moscova-moscoviti; Londra-londonezi; Chile-chilieni; Cipru-ciprioti; America de Sud-latini. happy