| LecaSorin1688 a întrebat:

Salut..Mai am puțin si termin scoala profesionala, și vreau să mă înscriu la seral, oare după ce termin seralul, după ce iau bacul oare după pot sa dau mai departe la facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea scolii profesionale sigur ca poti urma liceul la seral (cl.XI - XIII) si apoi urma orice facultate, nu este importanta forma si profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

9 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Evident. Dupa ce promovezi examenul de bacalaureat, poti sa te inscrii la facultate.

| darrio2007 a răspuns:

Oare dupa, vei putea sa dai mai departe, la facultate.

| CerCopiTec a răspuns:

Cati ani e seralul? 3? mai bine te duci la zi la liceu si bacu o sa il iei mai usor, faci doar 2 ani, dai un examen de diferenta si incepi din a 11 a

| Demidol a răspuns (pentru CerCopiTec):

Tu nu citesti? El deja termina scoala profesionala.

| Lioana a răspuns:

Bineînțeles ca daca ai bacul poti sa dai la facultate. Nu exista limita de varsta la facultati.

| mgtow a răspuns:

Da

| CerCopiTec a răspuns (pentru Demidol):

Esti batut in cap? asta e si ideea sa termini scoala profesionala(treapta1) ca sa poti face treapta 2 la zi (dupa ce dai diferenta)

| Demidol a răspuns (pentru CerCopiTec):

Cercopitecule, daca citeai atent, nu te mai certai cu mine. Nici sa intelegi un text nu esti in stare?

| LecaSorin1688 explică (pentru Demidol):

Va rog nu va certați, oricum va multumesc foarte mult pentru toate raspunsurile acordate!