| Silviunebunu a întrebat:

Salut, maine dau teza la romana si nu stiu ce inseamna structura diegetica si structura narativa?

Va rog ajutor!

3 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Oh`! Si eu dau maine la romana.clasa a 6 -a. insa nu te pot ajuta. oricum. succes.cauta in manual.sigur gasesti!

| rokssy a răspuns:

Structura narativa se refera la modul in care este conceputa naratiunea.
Naratiunea este modul de expunere prin care autorul povesteste o intamplare sau un sir de intamplari dispuse intr-o succesiune de momente, desfasurate intr-un spatiu determinat, la care participa unul sau mai multe personaje.
Sper ca te-am jutat... aialalta nu o stiu laughing. salut

| rokssy a răspuns:

Structura narativa se refera la modul in care este conceputa naratiunea.
Naratiunea este modul de expunere prin care autorul povesteste o intamplare sau un sir de intamplari dispuse intr-o succesiune de momente, desfasurate intr-un spatiu determinat, la care participa unul sau mai multe personaje.
Sper ca te-am jutat... cealalta n-o stiu.laughing