| ZbarMario a întrebat:

Salut,merge sa bag mai multe transferuri de odată? Sa bag la mai multe licee,la mai multe profiluri, sa am șansa mai mare sa fiu acceptat undeva și dacă sunt acceptat in mai multe locuri să mă duc unde vreau eu.....se poate?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu merge! )) Trebuie sa faci un dosar, care contine si o cerere tipizată, unde trebuie să mentionezi liceul /profilul la care vrei să te transferi. Cam așa arată: https://cnaic.ro/......-X-XII.pdf
Puteai, dar trebuia să te gandesti initial la câteva clone, si-i băgai pe toti la cate un liceu dorit.winking

| ZbarMario explică (pentru floresdemayo):

Pai da, și nu pot sa bag mai multe dosare?

| floresdemayo a răspuns (pentru ZbarMario):

Întreabă la secretariatul liceului tău, unde trebuie să depui o cerere de transfer, asemănătoare cu cea din exemplul meu. Eu una, nu cred. happy

| Vasile2003 a răspuns:

Vei fi acceptat la prima variantă dacă ai media necesară... dacă nu ai media pentru prima vei fi repartizat la a doua și tot așa.

| ZbarMario explică (pentru Vasile2003):

Zic de transferat, nu de intrat la liceu, sunt a 10 a

| Vasile2003 a răspuns (pentru ZbarMario):

A,am înțeles greșit... după părere mea cel mai bine e sa întrebi la secretariatul liceului la care ești acum. Oricum te poți orienta după media pe care ai avut-o la sfârșit de a 9 a, dacă o ai destul de mare nu cred ca vei avea probleme la transfer. Dar trebuie sa o faci din timp, deoarece dacă vrei sa te transferi la un alt profil s-ar putea sa trebuiască sa dai unele diferențe la unele materii din profilul respectiv. Succes!

| ZbarMario explică (pentru Vasile2003):

Mulțumesc