| Adrian_Petrov_1996 a întrebat:

Salut! Mi-am pierdut fisa matricola eliberata de catre liceu acum cativa ani. Se poate obtine alta de la secretariat fara sa mai trec prin procesul de a declara un act disparut la monitorul oficial, etc? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu. Este un act oficial.
Deci, urmezi toata procedura.

| PucioasaVasilica a răspuns:

Buna! Sunt directoare de 3 ani si am mai avut parinti si elevi ce au facut aceeasi greseala ca tine. Raspunsul este NU, nu poti sa obti alta foaie matricola de la secretariat, iar daca nu o recuperezi nu o sa primesti diploma de 12 clase! Sper ca te-am ajutat!