| Allex_9984 a întrebat:

Nu stiu daca am postat unde trebuie dar am nevoie de ajutor.Sunt in clasa a-XI-a SAM si am de dat un examen pentru atestat treapta 2.Am avut de facut un proiect... iar la examen trebuie sa sustin proiectul.Va rog daca putetii sa ma ajutati cu un model de speech sau cu informatii cum sa fac un speech din proiect.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| adesp12 a răspuns:

Pai, mai intai faci proiectul. Dupa care il citesti de cateva ori pana stii exact ce contine. La prezentare trebuie sa faci un rezumat al proiectului. Este important sa in cepi cu baza teoretica (nu stiu exact despre ce e proiectul tau, dar sigur contine si o definitie a temei abordate). Dupa aceea, daca proiectul are parte practica, o explici pe aia. Tragi concluziile si ai terminat. Daca nu are parte practica, selectezi ce e mai important din proiect. O prezentare trebuie sa dureze intre 5 si 15 minute, depinde de cat de mare e proiectul. Fa repetitii inainte si cronometreaza-te. Succes!