| CatalinDNK a întrebat:

Nu știu sa scriu ecuatia reactiei chimice. Va rog ajutați-mă, nu ma pricep la chimie și profesoara ma asculta joi din probleme cu puritati, numărul de moli, compozitia procentuala. Eu nu înțeleg cum sa scriu corect ecuatia reactiei chimice. La egalat ecuatia reactiei chimice ma pricep dar nu știu sa o scriu corect.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana pe cartea de chimie si citeste, invata ce scrie acolo, ca noi nu te putem ajuta!