| Marcelian43 a întrebat:

Salut, o idee cum pot învață mai ușor geometria in spațiu?
De unde sa știu mereu ce teoreme trebuie sa aplic sau când sa aplic?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca urci in podul casei, acolo vei putea vedea aproape teoremele din geometrie (sistemul de grinzi).
Daca te uiti intr-o pivnita taraneasca, acolo vei gasi alte obiecte (butoaie, galeti) la care se aplica restul teoremelor.

Trebuie doar sa rogi careva din barbatii din familie care lucreaza in constructii (sau este mai priceput in tehnica) sa mearga cu tine si sa-ti arate cum se aplica in practica teoremele invatate. happy

| Aw3sometron a răspuns:

Fă probleme cât mai multe și fii cât mai curios despre materie.

| ywar a răspuns:

Trebuie sa ai vedere in spatiu. Din pacate nu e o reteta. Putin 3d studio max, nu ti-ar strica. Cauta pe Youtube despre 3d studio.