| NisipLaMare a întrebat:

Salut,
O sticla de bere rece, se incalzeste cu dop la soare mai repede sau fara dop?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu dop.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O bere rece se BEA cât mai repede (fără dop, desigur)

| gabicoo a răspuns:

O pui la soare nedesfăcută! Fără dop berea se răsuflă sau cum spun alții se trezește și nu mai este bună de nimic!

Răspuns utilizator avertizat
| NisipLaMare explică:

Nu este vorba de bere trezita, ma refeream cat de repede se incalzeste si cum cu dop sau fara, bine nu am specificat.
La 35 de grade in 30 min.

| gabicoo a răspuns (pentru NisipLaMare):

Si daca se trezeste / rasufla pentru ce o mai bei?

| NisipLaMare explică (pentru gabicoo):

Daca e rasuflata sau trezita ajunge la flori nu o mai consum bleah.
Am intrebat ca nu eram sigur de ce se incalzeste una din variante asa repede.

| MotoBlitz a răspuns:

Dacă îi scoți dopul se trezește berea și nu mai e bună de băut. Așa că pune-o la încălzit cu dopul pus

| minatudorrr a răspuns:

Conteaza temperatura vremii de afara, nu daca ai dop sau nu