| anonim_4396 a întrebat:

Pentru dosarul facultatii la care vreau sa ma inscriu am observat ca, printre actele necesare, se numara: adeverinţă din care să rezulte calitatea de student (pentru studenţii care doresc să urmeze o a doua specializare) si diploma de licenţă sau diploma de absolvire însoţită de copie legalizată, pentru absolvenţii care doresc să urmeze o a doua specializare. Eu abia am terminat liceul, deci presupun ca aceste doua acte nu imi trebuie la dosar.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Evident ca tu nu ai nevoie de actele respective.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, tu NU ai nevoie de acele 2 acte happy
Nu te afli în acele situaţii!

Toate cele bune!

| johnnny123 a răspuns:

Cu mana ta ai scris in ce cazuri sunt necesare acele acte.

- pentru studenţii care doresc să urmeze o a doua specializare

- pentru absolvenţii care doresc să urmeze o a doua specializare

Din moment ce nu te afli in niciuna dintre cele doua situatii, evident ca nu ai nevoie.

| AndreeaNV a răspuns:

Nu, acele acte sunt necesare doar celor care sunt deja studenti la o alta facultate sau au termimat-o pe aceea.