| Gma_Alex_2001 a întrebat:

Salut.Pt.cei care sunt in grupul junimea de pe facebook...Ce inseamna Ban?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Inseamna banare,adica eliminare,suspendare, stergere, blocare si se foloseste nu numai in grupul Junimea de pe fb ci si pe toate forumurile si site-urile de pe internet, jocurile online etc
Inseamna ca nu mai ai contul activ, nu mai ai voie sa activezi in acea comunitate/site/grup/forum/joc etc
Salve.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Cuvântul "ban" nu este folosit doar în Junimea. Ban este prescurtarea de la banat care înseamnă șters.