| Marius_Pîrvulescu_2000 a întrebat:

Salut, se apropie teza la romana si as vrea un model de compunere in care sa demonstrezi ca textul 'x' apartine genului epic. Faza este ca trebuie minim 150 de cuvinte, eu ajung pe la 90-100.Imi puteti da niste modele de 150 de cuvinte? Link-uri cu exemple de compunere sau un screenshot.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

TPU interzice efectuarea temelor scolare pe acest forum!

Pentru clarificari, ce NU ai voie sa faci pe TPU, citeste intrebarea nr.40:
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă cunoști definitia genului epic si trasaturile e imposibil să nu reusesti să le dezvolți și să faci o apartenență la genul epic.
Încerc să îți trimit și un model, mâine.