| mircioiu97 a întrebat:

Va rog dati-mi si mie un exemplu bun pentru o compunere in care sa argumentezi ca o opera apartine genului epic. Nu prea ma pricep la compuneri si am maine teza si as vrea un exemplu ca sa ma inspir. Dau fundabig grinwinking

1 răspuns:
| Mariinaa a răspuns:

In primul rand incepe opera vorbind putin despre autor daca stii despre acesta, apoi bazeaza-te pe trasaturile genului epic, pe definitia acestuia, si nu uita sa dai exemple din text la fiecare trasatura, e foarte important. Succes, si sa iei nota marehappy.