| imporqsaw a întrebat:

Stie cineva ce conditii are internatul Colegiului AT Laurian din Botosani si unde se afla acesta?
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Campusul de la Laurian e destul de bun, poate chiar cel mai bun din Botoșani. Problema e că sunt restricții (nu se iese după ora 10). Mâncarea e la fel, bună. Nu am auzit pe nimeni să se plângă în afara de faptul că nu se poate ieși după ora 10.

Se află în fata liceului, chiar cum tranversezi strada, față în față cu corpul de sticlă (corpul nou) al liceului. Pe acolo se intră. Sau mai este o intrare, unde mergi direct în cămin (unde este situat și cabinetul medical), dar tot trebuie să tranversezi de la Laurian strada.

Ai și un local renumit acolo, La Stuf dacă ți se face poftă de o țigară și o cafea laughing

| imporqsaw explică (pentru anonim_4396):

Mersi! Stii cumva cate persoane stau in camera si daca baile sunt separate sau nu? Mersi de raspuns, apreciez!

| anonim_4396 a răspuns (pentru imporqsaw):

Sunt 5 într-o cameră, la etajul 1 sunt fetele de la ATL și din alte licee, la 2 baieții din ATL, la etj.3 ceilalți de la alte licee.

La etajul 1 e baia numai pentru fete, la 2 e baia comuna la ATL. Nu știu 100% dacă e așa, am întrebat acum un prieten. Oricum, sunt sigur că sunt băi comune, nu separate.

Din câte am înțeles e destul de scump, cam 500 lei și ceva pe lună. Mai rentabil ar fi să mai găsești 3 persoane și să vă închiriați un apartament.

| imporqsaw explică (pentru anonim_4396):

Stii cumva alte camine ce nu au restrictii si primesc elevi de la Laurian?

| anonim_4396 a răspuns (pentru imporqsaw):

Restricții sunt cam la toate internatele din Botoșani. Internatul de la Pedagogic? Încearcă să suni acolo pentru mai multe informații, am auzit că sunt condiții decente.