| danutz121219906 a întrebat:

Salut stiți cumva care sunt costurile de inscriere la o scoala fara frecventa? Adica cam cat ar costa pe an, semestru cum vreti voi

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista scoli fara frecventa, doar cu frecventa la zi, cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.
In invatamantul public nu se plateste taxa de studii, aceasta se plateste doar in invatamantul privat si acolo nu este fixa, difera de la o scoala la alta.

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca o scoala/un liceu de stat organizeaza cursuri de frecventa redusa atunci totul este gratuit ca si la zi.Doar liceele FR private cer o anume taxa si aia cam intre 1500-2000 ron, la unele taxa se plateste in rate.
Cauta liceu de stat cu FR, e gratuit si destul de usor de promovat clasa.Succes.