| Antonio_Dan_1997 a întrebat:

Stiti unde pot gasi exemple de subiecte pentru admitere la medicina dentara? Difera subiectele de la admitere stomatologie fata de cele de la medicina generala? Facultatea Gr.T. Popa Iasi (in caz ca ajuta la ceva).
p.s:Eu am cautat dar nu am gasit nimic util in afara de subiecte pentru admitere la medicina generala.

3 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Bună
Materia este aceiaşi şi pentru MG şi pentru MD, însă grilele sunt structurate şi formulate un pic mai uşor la MD, decât la MG.
Le poţi găsi la facultate sau dacă se aseamănă cu cele de la Bucureşti, le poţi găsi foarte uşor pe net în variante digitale - culegeri.
Baftă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele/grilele par să fie IDNETICE :)
Vezi la linkul :
https://ro.scribd.com/......na-Dentara

http://www.bzi.ro/......ate-379285

Din păcate, NU ai de unde să obţi grilele de admitere la U.M.F. Iaşi deoarece NU au fost publicate pe net - NU le găsesc nicăieri :(
Cel mult, eventual, poţi să cumperi Culegerile publicate de ei...
Sau să cauţi pe net subiecte date la admitere la alte Facultăţi de Stomatologie...

Toate cele bune!