| Hellioss a întrebat:

Stiu ca la kinetoterapie se da la admitere la proba scrisa biologie si romana. Imi poate spune si mie cineva cam din ce capitole se da la biologie si la romana? Iar daca se poate si un exemplu de examen.

Răspuns Câştigător
| MarioSteff a răspuns:

Salut! Iti las aici cateva informatii pe care la randul meu le-am gasit rasfoind site-urile oficiale:

Biologie, cls. Xl - Tematica:

Celula, Sistemul osos, Sistemul muscular, Sistemul respirator ( anatomie si fiziologie ), Sistemul cardiovascular ( inima, vasele de sange - anatomie si fiziologie )

Limba Romana, Tematica:

Ortografie si Ortopedie.

Si eu tot spre asta m-am orientat si cam asta am gasit pentru admiterea in cadrul UNEFS din Bucuresti, fac. Kinetoterapie. Sper sa-ti fie de folos.