| sarahh88 a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de limbi straine, trebuie sa dau admitere si la romana gramatica? Daca vreau o limba asiatica trebuie sa dau examen de admitere si la aceasta? Pentru chineza spre exemplu pe site scrie "o proba scrisa cu doua discipline'' asta ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pe scurt, ca sa intri la oricare 2 limbi trebuie sa dai examen la oricare 2 limbi.
Adica daca de ex vrei sa intri la chineza si engleza poti da examen la spaniola si suedeza. Deci nu conteaza la ce dai admitere, poti da si examen la limba romana. Ei vor doar sa vada daca ai potential sa inveti o limba straina.
Deci da examen la ce te pricepi tu mai bine

1 răspuns: