| ZbarMario a întrebat:

Salut,sunt a 10 a,daca mă transfer după un semestru de la mate info la filo, se dau diferențe la latina, materia din ce clase?

2 răspunsuri:
| comanantonio17 a răspuns:

Salut, în cele mai multe cazuri se susțin examene de diferență, dar depinde de liceu, în unele licee nu se sustin examene de diferență dacă vrei să te transferi de la un alt profil (real, specializările Matematică-Informatică, Științe Ale Naturii) la alt profil (umanist, specializările Filologie, Științe Sociale). Te poți transfera materiile la care se susțin "probele E" (examenul scris) în cadrul examenenului de Bacalatureat sunt mai ușor de învățat la "Filologie, Științe Sociale", decât la "Matematică-Informatică, Științe ale Naturii", bineînțeles dacă esti "bun" la "Matematică", "Chimie" "Informatică" sau materiile predominante ale profilului Real, este "păcat" să te transferi. Toate cele bune, Doamne ajută.

| ZbarMario explică (pentru comanantonio17):

Eu am întrebat din materia din ce clase se dau diferențele la latina daca sunt a 10 a și mă transfer după un semestru