| 4Cooled a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu prea stiu matematica. Puteti sa imi recomandati un site sau alt ceva sa pot invata matematica?

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pregatire, e greu de pe net.

| Edmonds2342 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci pregătire în particular

| YingYang a răspuns:

Stiu cum e, eram si eu in pielea ta, destul de naspa... Nu poti intreba pe cineva prieten cu tine, familie, cunostinta, cine sa se pricepe? De colegi nu zic ca probabil se amuza pe seama ta.
cauta pe net, sunt sigur ca gasesti, sant si in forme de jocuri.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta.

| costinyo a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai gasi o ruda sau cunostinta care sa aiba rabdare si sa te ajute. Important este sa iei materia de la inceput si sa te faca sa intelegi logic problemele pentru ca daca ai pierdut o parte din lectii, sa zicem ca ai chiulit de la scoala, deja nu mai poti tine pasul cu ceilalti si tot ceea ce iti vor preda profesorii ti se va parea foarte greu de inteles. Acesta este secretul...

| iuliasz14 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui să îți iei un caiet pentru acasă unde pui in aplicare ce ai înțeles din clasa și daca nu știi ceva te uiți în caiet și încerci să rezolvi saau daca ai colegi care se pricep poți să îi întrebi și pe ei

| Gherghel_Marcel_1976 a răspuns:

Brainly