| Leca54 a întrebat:

Salut, sunt clasa a7-a iar am probleme la învățământ, ex romana 4 4 4 6, mate 4 4 fizica 3 4 5 chimie 4 5 geografie 4 istorie 6 4 franceza 4 4 4 etc, mentionez ca mare majoritate a profesorilor au ura pe mine ca deranjez ora si etc, imu dati niste sfaturi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si chiar nu stii ce sa faci?
Invata si fii disciplinat la ore si profesorii te vor aprecia.

| corolav a răspuns:

Profesorii NU AU URĂ PE TINE.
Ei te taxează cu notele aferente faptului că le conturbi ora.
Dacă un profesor ar sta, la fiecare oră a sa, să facă poliție în loc să - și susțină lecția, nu ar ajunge la finele unui semestru nici la jumătate din ceea ce ar avea de examinat și apoi de predat.
Așa că, tu acum suporți, pe drept, consecințele comportării tale.
Tu, după cum și recunoști, deranjezi ora și tot tu ești cel care te plîngi de atitudinea profesorilor.
Și, din cîte înțeleg, situația e aceeași la mai mulți profesori. Nu doar la unul singur. Nu au făcut ei o ședință specială și s-au hotărît să te taxeze cu note rele.
Notele pe care le ai sunt urmare a faptului că tu nu vrei să fii elev.
Du - te, flăcău, la numărat pietrele pe străzi și frunzele prin parcuri, că tot mai durează toamna.
Hai, pa!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mai deranja orele. Daca inveti sa nu fii idiot, o sa o duci mai bine si cu notele, chiar daca o sa "inveti" la fel.
In prezent, alea sunt note pentru... intelepciunea de care dai dovada, vorbind ca un zugrav beat. Ah, probabil asta o sa ajungi.

| valentinatvd a răspuns:

Tu esti asa zisa oaie neagra, incepe sa nu mai vorbesti neintrebat de profesor in timpulorei, schimba ti locul in banca daca ai ceva tentatii de a fi neatent la ora.
Daca tu vei fi atent, jumatate din materie o sa o inveti din clasa, iar acasa citesti de cateva ori ce ti se pareca nu ai inteles.
Dar, daca tu esti doar prezent fizic, nu ai cum sa progresezi, mai ales ca deja profesorii te au catalogat ca fiind cel care le deranjeaza ora, schimba ti comportamentul.