| Roby2002m a întrebat:

Sunt clasa a8a si sunt din Teleorman,nu stiu ce profil sa aleg pentru liceu...
Eu as vrea sa devin hairstyles,sau as vrea sa dau la actorie sau sa lucrz in televiziune, si nu stiu ce sa fac...
Adica termin liceul si apoi nu stiu
Vreau sa spun ca nu-mi place matematica si am note mici la aceasta materie...as vrea sa stiu daca spaniona se face in liceu limba straina?

Lamuriti-ma si pe mine.

1 răspuns:
| Emiilea a răspuns:

Buna.
Din cate stiu eu, spaniola nu se studiaza. In Bistrita ( de unde sunt eu) se studiaza engleza si franceza / germana/ italiana. Cei de la filologie si stiinte sociale fac si latina.
Ai putea merge la filo sau sociale ( unde sunt eu) si dupa sa dai la jurnalism.
Bafta la examen si nu te stresa, va fi mult mai usor de cat simularea!