| beneamin a întrebat:

Salut sunt clasa9 matematica este foarte grea avem un profesor la care intelegi mai greu eu stau ca oaia si foarte greu fac exercitile imi puteti sugera un stil de invatare pentru matematica Sunt dispus sa fac si eu un progres va multumesc

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

Http://math-pdr.com/liceu.html
Poftim. Pentru a vedea rezolvarea exerciţiilor click pe exerciţiu.
Dacă nu îţi convine aşa, poţi cere ajutorul unui coleg(ă).
Succes!
Sărbători fericite!

2 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca ti se pare greu te sfatuiesc sa te transferi la alt profil.Matematica din clasa a 9-a e acceptabila, in fiecare an e din ce in ce mai grea.
Daca insisti sa ramai, fa-i multe exercitii, alta sansa nu ai.

| oanakri14 a răspuns:

Pai primul pas este sa citesti lectia de zi din caiet cat si din carte si sa incerci sa intelegi exercitiile. Un mod de invatare este cu foaie si creion big grin. Chiar merge pentru ca si eu sunt in clasa a9-a si asa invat mereu la mamematica cat si la alte materii.