| robert356727727 a întrebat:

Salut, sunt din București și nu reușesc să găsesc licee teoretice cu note de admitere 6, poate să mă ajute cineva să găsească sau care știe genul de licee?

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Salut, Robert. Este oferta educationala (brosura aceea) unde gasesti toate specializarile din Bucuresti si codul lor. De asemenea, este notata si ultima medie de admitere de anul trecut. Cel mai bine te uiti in aceea. Mediile de anul acesta nu se stiu fiindca repartizarea nu a avut loc inca, asadar poti sa treci toate liceele teoretice si toate specializarile in ordinea preferintelor tale. Daca nu ajungi la un liceu teoretic te poti transfera in clasa a 10-a (si in a 9a, insa e conditia cu media), cu conditia sa respecti anumite cerinte. Succes la admitere!

Ps. Nu stiu cat te ajuta, insa exista si site-ul admitereliceu.ro. Gasesti mediile din anii precedenti acolo + poti cauta ce la ce licee ai sanse sa intri, bazat pe medie / oras / judet / specializarea dorita etc.