| AndreiBebe a întrebat:

Sunt din Jud. Calarasi, Calarasi. Sunt clasa a 8-a si as avea cateva nelamuriri. Nu stiu daca am ales bine locul, totusi sa va povestesc. M`ar interesa un viitor legat de protectia mediului, pe undeva la garda de mediu. Liceul Mihai Eminescu, are profilul : Stiinte ale naturii. Intrebarile mele sunt: Am ales profilul potrivit pentru asa unu viitor? Si daca da, ce facultate ar trebui sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Salut AndreiBebe. Trebue sa urmezi Profil Real, cauti un Colegiu Profil Real, de urmat clasele9-12(Resulse naturale si protectia mediului). Trebuie sa studiezi matematica, chimia, fizica, adica stiinte exacte. Apoi urmezi Facultatea deStiinta Mediului (la UBB in Cluj). Care este corespondent Universitar pentru liceul,, protectia mediului´´ai sa vezi ca se studiaza stiinte exacte inclusiv info. Te poti informa mai mult din net. Succes. Pup.
nana