| anonim_4396 a întrebat:

Sunt elev în clasa a 11-a la un colegiu naţional la profilul uman clasa filologie bilingv franceză şi am câteva întrebări:
1. La ce materii voi susţine anul acesta simulările de BAC?
2. La ce materii voi susţine în clasa a 12-a simulările de BAC?
3. Ce anume poate influienţa proiectul interdisciplinar din clasa a 11-a?
4. La ce materii dau BAC-ul şi ce probe sunt?
5. Ce este BAC-ul normal şi BAC-ul bilingv?
6. Pentru ce facultate pot opta după liceu? Caut una în Bucureşti, fără taxă şi să pot face faţă (Adică fără matematică, fizică, chimie, biologie.)
7. Ce ar trebui să mai ştiu despre BAC şi facultăţi?
Mulţumesc anticipat celor ce îmi vor răspunde!
Celui mai bun răspuns dau fundă!
O seară bună!

1 răspuns:
| alexutza222 a răspuns:

1. Simularile la clasa a 11 a sunt doar la limba romana(2 martie) si istorie (4 martie)pentru profil uman.
2.In clasa a 12 a veoi sustine simulara la toate materiile pe care le vei avea la bac. Deci: limba romna, istoie, proba la alegere(logica, psihologie, sociologie, filozofie, geografie) si franceza scris(esti la bilingv).
5. Bacul normal este cel fara limba straina scris, la bilingv ai limba straina scris, in cazul tau franceza.
6. Poti merge la facultatea de limbi straine, daca tot esti la bilingv.
7.Pentru bac invata si facultatea trebuie sa ti-o alegi cu cap.
BAfta! Si eu sunt in a 11-a.