| marett16 a întrebat:

Sunt clasa a 9a,filologie bilingv engleza la un colegiu national foarte bun. Sunt hotarata sa merg la facultatea de medicina,nu la buget, la cu plata. Iau meditatii la chimie si biologie pentru ca la scoala nu prea fac.La matematica nu ma descurc deloc.Am sanse la facultatea de medicina?

2 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Am avut un coleg care a mers prost si in scoala generala si la liceu. Dupa un an de stat pe bara si-a pus serios intrebarea, ca si cum s-ar fi trezit dintr-o somnolenta: eu nu fac nimic in viata? A intrat din prima la medicina. Si iti dai seama cat a avut de recuperat, ca el pierduse firul, era mereu pe la nota:5, 6. Dar eu stiam ca se dadea fizica, acum mult timp.

| Solsagan a răspuns:

Dar de ce nu te transferi la profil axat pe materiile care-ţi trebuie?