| Robertmrd a întrebat:

Salut! Sunt foarte indecis la ce facultate sa dau telecomunicații sau autovehicule rutiere. Problema cea mare ar fi ca nu stiu în ce oraș, daca la poli la Buc sau Tim din ce am auzit la Tim e mai usoara facultatea dar nu știu ce sa zic, ma ajuta cineva care știe cum este dacă e mai grea la București ca la Timișoara? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" ma ajuta cineva care știe cum este dacă e mai grea la București ca la Timișoara"

pentru așa ceva ai nevoie de cineva care a făcut ACEEAȘI facultate in cele două orașe. Or - te asigur de asta - nu există o asemenea persoană!

concluzie: du-te unde ești mai aproape de casă

| anonimg a răspuns:

Acolo unde este mai greu vei găsi și elevi mai serioși. Disciplina înseamnă sănătate pentru minte, trup și spirit.

Acolo unde este mai ușor, acolo predomină caractere cu care nu ai vrea să ai de-a face (asta înseamnă copii răi, mizerie, gălăgie, și multe alte rele; imoralitate, ușurătate în toate domeniile).

Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Frate am fost la AR chiar acum termin si dau licenta pe asa ceva.Ideea ii ca e o facultate grean, tin sa te anunt ca primii 2 ani sunt in mare parte degeaba pentru ca faci materii total inutile. Abia din anul 3 incepi sa te faci materii de specialiate CCA CCCMAI DA1 DA2 CLMSA si asa mai departe.
Tot la facultate am un coleg care e la a doua facultate si imi spunea ca el a terminat prima facultate Telecomunicatii dar e o facultate mult mai usoara decat AR, imi spunea ca acolo un proiect il poti termina in 2-3 zile, aici un proiect dureaaza un semestru, mai ales pe la Organe de Masini pe la reductoare cu o treapta sau cu doua trepte acolo e rupere sau la CCA de calculat o cutie de viteze sau CCMAI distributie si asa mai departe.Per ansamblu, AR-ul e o facultate destul de grea, dar nu imposibil de terminat.Eu unul nu o recomand cel putin la Cluj. Daca stiam in ce ma bag nu ma apucam.O gramada de materii inutile de la Algebra Liniara in primii ani, Geometrie Descriptiva si alte prostii din primii ani.Tu stii ce faci mai departe, pana sa ajungi sa inveti despre autovehicule ai de mancat multi nervi.Si nu te gandi ca te baga in ceva foarte sofisticat, inveti chestiile de baza. Acuma tu stii ce faci, personal la Cluj nu o recomand, dar na trebuie o diploma.