| alexsil05 a întrebat:

Salut, sunt in anul I la facultatea de Stiinte Economice, Finante si Banci si sunt putin confuz in privinta unui loc de munca, e adevarat ca pe parcusul facultatii voi avea oportunitatea sa fac practica si sa am un job de ex. la o banca?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Practică, da. Job, nu.

| Yuoia a răspuns:

E obligatoriu sa faci practica.
Ai oportunitatea angajarii. Care te va ajuta enorm dupa absolvire.

| SingleForOne a răspuns:

Da, sigur, domeniul acesta iti poate asigura un internship, dar si job-uri bune dupa facultate. Totusi, trebuie sa ai note cat mai bune, cunostinta cat mai avansate si exacte, si sa fii bun cu profesorii.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună Alex! Desigur, mai ales la specializarea ta sunt multe oportunități atât de practică cât și de joburi ca juniori. Dacă te angajezi în domeniu între timp nu mai trebuie să faci practică ci doar să aduci o adeverință de la locul tău de muncă care să ateste că tu muncești și ți se echivalează practica la facultate.