| Veverita65 a întrebat:

Sunt în clasa a 12 a și am auzit ca dacă rămân corigent în vara nu întru în bac în vara dar totuși pot întra în toamna și cică nu se dau corigente în clasa a 12a. Este adevărat?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Esti atat de idiot incat ramai corigent? Serios?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ceea ce ai auzit e fals! happy
Abia după ce vei sustine examenele de corigență la începutul lunii august, vei putea sa te inscrii in sesiunea din toamnă.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Dupa sustinerea examenelor de corigenta te poti inscrie la sesiunea de bacalaureat, bineinteles daca reusesti la corigente.