| Chow333 a întrebat:

Sunt in clasa a-Xa la un liceu din Iasi si as vrea sa ma transfer la un alt liceu (cam aceeasi medie, deci nu e problema cu media) dar pe acelasi profil deoarece nu merita sa raman aici.
Transferul as putea sa-l fac acum in timpul semestrului (asta-mi doresc) sau trebuie sa astept sa termin clasa a Xa?
Ma gandesc ca daca e acelasi profil, nu e nevoie de diferente si s-ar putea direct.
Stie cineva mai mult decat stiu eu?

1 răspuns:
| StefanNumeDeCod a răspuns:

Diferentele nu sunt necesare decat daca te transferi la acelasi profil in acelasi liceu. Nu te poti transfera in timpul semestrului. Doar intre semestre sau la sfarsitul anului si la alt liceu cu siguranta va trebui sa dai diferente chiar daca te duci pe acelasi profil.