| Dede_9416 a întrebat:

Salut, sunt pe cls 9, am o problema cu dirigintele.nu ma prea suporta el.in fine sa trecem peste.In orar nu am dirigentie, dar ne spune sa stam intr-o zi dupa ore.am inteles stau dar nu pot tot timpu pentru ca mai am si antrenament si altele.imi spune ca am 3 absente (trecuta la rubrica pentru. puncte scazute la purtare) pentru ca la dirigentie nu exista rubrica, si mi-a spus ca pentru fiecare absenta imi scade 1 punct la purtare? se poate? si totusi? Poate sa imi faca ceva. daca am absente la dirigentie? avand in vedere ca nu am in orar.

Răspuns Câştigător
| daniella9805 a răspuns:

Nu nu nu ...nu e posibil asa ceva adica daca nu ai in orar nu poate sa te puna absenta si in legatura cu punctele de la purtare doar la 10 absente se scade UN punct

5 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Normal nu ar avea ce sa-ti faca. Dirigentia nu are rubrica in catalog. Daca dirigu tau e sarit de pe fix vezi si tu pe la director.

| GicuGagicu a răspuns:

Teoretic nu are voie sa iti scada nota la purtare pentru 1 absenta. fiecare scoala are un regulament de oridine interioara. daca acolo nu este revazut asa ceva, nu are cum. din cate stiu eu la 10 absente se scade un pct. dupa parerea mea eu zic sa iti iei parintii si sa faci o plangere la director. UNII PROFESORI VOR SA ARATE CA EI SUNT MARI...SI FAC D-ASTEA. Daca nici asa nu rezolvi eu zic sa te duci la inspectorat sau sa ceri in scris(ca ai dreptul) motivul pentru care iti scade nota la purtare

| GoguStrigoi a răspuns:

Nu are cum la 1 absenta sa-ti scada un punct la purtare, doar la 10 absente iti scade 1 punct.

| myself a răspuns:

Nu prea cred ca poate.normal ar trebui la 10 absente sa scada un pct dar pentru o absenta asta este ceva banal... intreaba si tu alti profesori...

| LianaAna a răspuns:

Stiu ca la dirigentie nu se pun absentehappyhappyhappy deci nu, nu poate