| Erin28 a întrebat:

Salut!
Sunt printre voi studenți la Brașov? Cum vi se pare centrul universitar?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Prezent.

Depinde și de perspectiva studentului, sunt sigur că fiecare are altă opinie. Există atât chestii nasoale cât și mișto, pentru început cele nașpa
90% Aparatură veche
50% laboratoare vechi de pe care cade vopseaua
Cursurile sunt predate în stil 'stai și asculți'

Chestiile mișto
Se face tranziție spre mediu electronic, de când cu pandemia am început să folosim platforma elearning, până atunci intram o dată pe an să descarcam cursurile și cam atât
Majoritatea profilor sunt decenți și înțelegători
Salile sunt foarte mari în stil amfiteatru
Unele laboratoare( din alea 50%) sunt foarte bine dotate(sponsorizare externă)

Căminele sunt curate și campusul este primitor.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Mi-ar placea sa fac facultatea in Brașov, e cam departe de casa, însă îmi place zona. Ce ai spus tu sunt mici probleme care sunt in forțe multe centre universitare din țară. Nu m-ar deranja. Mi se pare un oraș liniștit, nu că Bucureștiul.
Mulțumesc!