| Frank51 a întrebat:

Sunt student la Inginerie Electrica si Calculatoare(lb eng), si am optat pentru modulul Psihopedagogic, voi ce credeti merita? Pot sa fiu prof de info? sau mai exact cum stiu ce pot sa predau dupa?

M-am tot gandit si as prefera sa lucrez ca inginer decat ca profesor, dar totusi nu ar strica sa am o diploma in plus, chiar nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fa-l pentru ca daca vrei sa il faci mai tarziu trebuie sa platesti, mult! Profita de toate beneficiile pe care ti le ai in facultate.

| MGEORGESCU a răspuns:

Modulul psihopedagogic te ajuta strict daca vrei sa urmezi aceasta cariera, pentru ca diploma pe care o iei e valabila doar 3 ani de la data emiterii, daca tu in cei 3 ani nu ai dat titularizare si nu ai functionat nici ca suplinitor devine invalida. In timpul facultatii am facut si eu acest modul, fiind la Litere eram oarecum obligati sa o facem, insa faptul ca am ales sa ma reprofilez la master si nu am practicat aceasta meserie mi-a anulat diploma, cu toate ca am sustinut lucrare de licenta si la acest modul. Ti-l recomand ca experienta, inveti multe lucuri interesante, e un modul captivant, in conditiile in care esti la fara taxa si acest modul e gratuit, o sa ai in schimb examene in plus si proiecte, plus ore de sustinere pentru cateva lectii.Acestea fiind spuse, tu stii mai bine ce iti doresti. Succes in toate!