| hypnotic57 a întrebat:

Sunt student la politehnica in anul 2 la inginerie electrica. Daca fac cerere pot sa trec in anul 3 cu 90 de puncte credit? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| WAYNEZ a răspuns:

Îți trebuie minim 95 de puncte credit ca să treci în anul III, dar se poate și cu 90 dacă depui cerere și decanul ți-o aprobă.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu stim la ce facultate esti, si din cate stiu eu numarul de credite difera de la facultate la facultate. Nu stiu care este minimul la tine, insa stiu ca daca nu ai suficiente credite poti sa treci anul in avans sau ceva... Mergi si intreaba la facultatea ta la secretariat, este mult mai eficient decat aici.
Succes sa ai!

| Furnicuta000 a răspuns:

In regulament scrie mimin 100.
Oricum facultatile scad in fiecare an nr de credite, mai ales facultatile grele. Eu zic ca ai sanse de 90% sa poti trece in anul 3 cu 90 credite (cam in fiecare an s-au scazut vreo 10 credite), deci fa cererea neaparat.

| Raducons a răspuns:

Nu cred ca se poate, daca nu ai atins limita minima de puncte Trebuie preocupare altfel repeti anii, platesti restante si anii de studiu