| kobain a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a 9-a si vreau sa ma transfer la alt liceu cu alt profil in aceasta vara. media anuala trebuie sa fie cel putin egala cu cea de la admiterile de acum sau cu cea de anul trecut?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Nu conteaza media anuala, ci media ta de admitere cu care ai intrat la acel liceu. Deci conditia este ca media ta de admitere trebuie sa fie mai mare decat ultima medie cu care s-a intrat la liceul pe care il doresti tu si sa fie locuri libere.

| DexxTer a răspuns:

Media anuala nu conteaza.
Pur si simplu te duci la liceu, faci cerere de transferare si daca mai sunt locuri te primeste.