| Euestefoarteboss a întrebat:

Salut TPU. Ajutati ma cu ceva va rog. Care liceu sa aleg dintre mecanica si tubulatura ( marina )? Profesionala.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mecanica

| NLS a răspuns:

Te-ai interesat ce presupune fiecare dintre cele 2 optiuni?
Trebuie sa alegi ceva ce te atrage, ceva ce ti-ar placea sa faci cu placere si dedicatie toata viata, pentru ca nu o sa-ti poti schimba meseria zilnic.

Locuiesti pe langa litoral?
Ambele specializari tin de marina sa inteleg? (banuiesc ca nu e vorba de mecanica auto)

Cat de bine ai stat cu fizica?
Iti place sa mesteresti, sa repari lucruri, sa gasesti idei si variante de a repara lucruri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tubulatura.