| missunderstoodx a întrebat:

Salut TPU! Am avut media 9, 22 pe semestru 1 si pe semestru 2 9, 27, de ce mi-a iesit media anuala 8, 91?! Ce sens are?!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti diriginta: cine ramane corigent pentru asemenea greseli de matematica? laughing

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este greșit calculul, dacă într-adevăr acelea sunt mediile.

| Nirvanaaa a răspuns:

Vorbește cu diriginta, posibila greșeala de calcul.

| UserRo10 a răspuns:

Nu faci media aritmetica intre cele doua semestre. Faci media pentru fiecare materie in parte fara a rotunjii si la final media anuala este media aritmetica a notei finale pe fiecare semestru