| Denis12345964 a întrebat:

Salut,TPU! Am dat un test astazi si sunt curios de nota. Daca ma puteți ajuta sa-mi calculez nota ar fi perfect.Deci, la ex. 1 am facut corecte 3 si greșite 2, la ex. 2 am facut totul corect, iar la ex.3 am gresit 2 si corecte 18.
Cum imi calculez nota daca fiecare ex. Are 3 puncte si un punct din oficiu?

Răspuns Câştigător
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Si eu am dat un test aziwinking
Ok, sa incepem sa calculam! La 1
ar fi 1, 5 sau 2 puncte deci este 2. Pana acum 2 puncte acumulate. La exercitiul 2 toate sunt corecte deci ai 3 puncte. Iti iese 5 pana acum. La exercitiul 3 ai gresit 2 si corecte 18, deci ar fi 20 in total. Ar iesi cam 2, 50 adica 3. Si facem 5+3 care face 8, plus punctul din oficiu care este 9.
Felicitari!
Fi mandru de tine, e o nota excelenta! Asa aproape de 10 ai fosthappy sper ca te-am ajutat happy
Raspuns castigator?