| LSMM a întrebat:

Dacă la un test de 9 întrebări, fiecare valorând un punct, greşesc două, ce notă iau: 8 sau 9 (adică plus punctul din oficiu)?

Răspuns Câştigător
| pufipuf a răspuns:

Paai. 8. ca 9 puncte( de la 9 intrebari) + 1 punct din oficiu = 10. 10 -2 puncte ( de la 2 intrebari ) = 8.

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca nici asta nu stii sa calculezi iei 2, asta daca reusesti sa scrii cava ca sa-ti mai dea un punct pentru stradanie.
1+1=2

| LSMM explică (pentru zdrangoi):

Mulţumesc pentru răspuns, chiar mi-a fost de ajutor. oh go on

| ??c??? a răspuns:

Vine așasad9-2)+1
deci 8(dacă e cu punct din oficiu)

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Pai iti iese 8 pentru ca 9 + 1 =10, 10 - 2 =8.
Pa,pa!

| DiamantulAuriu a răspuns:

Daca ai gresit doua intrebari iei 8

| kameleonic a răspuns:

8! Daca gresesti 2 inseamna ca ai facut bine 7. 7+1p oficiu= 8

| eugfch a răspuns:

Cred ca 2. daca nu stii sa calculezi 9-2=7 si 7+1=8...vai de capul tau...

| zdrangoi a răspuns (pentru eugfch):

Exact asta i-am zis si eu mai devreme.

| LSMM explică (pentru eugfch):

Fără să vreau, am calculat (10-2)+1. Greşeala mea, dar chiar apreciez tonul cu care ai răspuns...