| MucH a întrebat:

Am de făcut un proiect video la matematica și am nevoie de câteva subiecte, câteva idei. Vreau sa fie un subiect foarte interesant și sa pot vorbi mult despre acesta(spre exemplu: Pitagora sau aplicații matematice in viața cotidiană sau orice este legat de matematica și este foarte interesant, implicând istorie și multe altele). Menționez ca sunt clasa a 11 a.
Multumesc de subiecte/ titluri.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Euler, ratia de aur si abordarea infinitului + paradoxuri par niste teme destul de relevante.