| MucH a întrebat:

Am de făcut un proiect video la matematica și am nevoie de câteva subiecte, câteva idei. Vreau sa fie un subiect foarte interesant, și sa pot vorbi mult despre acesta(spre exemplu: Pitagora sau aplicații matematice in viața cotidiană sau orice ce este legat de matematica și este foarte interesant, implicând istorie și multe altele). Menționez ca sunt clasa a 11 a și DA! se fac și proiecte de genul la matematica, pentru a menține elevul in priză și pentru a diversifica orele.
Multumesc de subiecte/ titluri.

Răspuns Câştigător
| MucH explică (pentru WhiteLife):

Multumesc! Chiar mi se par foarte interesante niște subiecte de pe acolo. Sigur o sa aleg unul dintre ele.

| WhiteLife a răspuns (pentru MucH):

Cu drag și mulțumesc și eu. Video-urile de la Ted Ed și Ted Talk sunt foarte, foarte faine, pe mine m-au ajutat multe discursuri cu idei de proiecte și mai ales pentru cultura generala.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt clasa a 11 a și DA! se fac și proiecte de genul la matematica"

ce fain, invață-ne și pe noi! cred că nu trebuie să intrebi ci tu să răspunzi!

| MucH explică (pentru sierra1):

Acea secvența, era pentru cârcotașii ca tine ca vin sa comenteze, sau sa se ia de faptul ca mai ne permitem sa și diversificăm orele de matematica, nu doar sa facem exercitii aiurea care oricum nu ne ajuta in viața. Dar asta e...

| sierra1 a răspuns (pentru MucH):

Mi s-au umezit ochii de emoție! nu ascultati și manele, așa pentru atmosferă?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aplicatiile matematicii in inteligenta artificiala. https://towardsdatascience.com/......1d9c910baf