| FeTizZa a întrebat:

am nevoie e ajutorul vostru. Incerc sa descarc niste imagini pentru destkop, dar toate sunt in dimeniuni mici. Imi puteti da link-uri cu wallpapere de dimesini mai mare? Funda:X

Răspuns Câştigător
| TheFuture46 a răspuns:

Pai intra pe google dai la google imagini, scrie orice cuvant in bara de cautare si dai enter, dupa te uiti in coloana din stanga si dai putin mai jos la semi coloana ''Orice dimensiune" si dai click pe ''Exact" din coloana si o sa apara 2 randuri cu latime si inaltime. acum lasa pagina de net in bara si dai click dreapta pe pagina de star pe ecran si dai pe screen reolution daca ai windows 7 o sa apara cum zic eu, daca nu ai windows 7 o sa apara la proprietati/screen rezolution si o sa iti apara de exemplu 1024 x 768. 1024 il scrii la latime, si768 la inaltime, asta e un exemplu, tu iti bagi dimensiunile de la ecranu tau si dupa dai pe butonu cautati, si dupa scrii ce vrei tu sa cauti in bara de la google de cautare.
funda daca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Stallker a răspuns:

Nu este nevoie sa descarci de altundeva.
Urmeaza urmatorii pasi:
1.Descarci imaginea.
2. Ti-o pui pe destkop.
3.Dai click dreapta pe destkop
4. Dai la proprietati
5. Apasi la meniul de sus pe Destkop
6.Alegi imaginea de pe destkop
7.In dreapta sunt mai multe casute
8. Te duci la Position
9.Alegi ce pozitie vrei tu.

Sper ca team ajutat.Numai bine!