| QVictorya a întrebat:

am o intrebare, care ar fi cele 3 argumente pentru ca un elev sa isi imbogateasca vocabularul limbii romane?:happy
(scuze pentru categorie)

4 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

1.sa citeasca
2.sa citeasca
3.sa citeasca

| Kaℓi a răspuns:

Sincer, nu cred ca e vreun argument irefutabil pentru asta. Las-o asa, si cand pauperismul lexical te pune in dificultate, scuza-te pentru categorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce legatura are cu stiinta si filozofia. Dar iti dau un argument. Poate vrei si tu sa iesi in lume si sa poti vorbi fara sa te faci de ris ca EBA.

| adisuper a răspuns:

Au început temele? deci uite 3 motive:
Este limba ta maternă, trebuie să o cunoşti cât de bine poţi
Ştiind mai multe cuvinte poţi să te exprimi mult mai bine
Vocabualrul este o deosebire între animale şi oameni, cu cât îl cunoşti mai bine cu atât mai departe de animale eşti