| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare: dacă la o corigenta la o materie, ai pe primul semenstru media patru iar pe al doilea semestru ai media 5, înseamnă că ai trecut sau ca ai rămas?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei ramane corijent.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu ai trecut si ca esti corijent!

| sparklingqueen a răspuns:

Ramai corigent ca 4, 50 nu se rotunjeste daca e media anuala la respectiva materie.Multa sanatate!

| catalin09023 a răspuns:

Din nefericire media generala nu se rotunjeste. Prin urmare, vei avea media 4.50. (4.50 corigenta).
Incearca sa faci rost macar de media 6. winking

Toate cele bune!

| Nobody04 a răspuns:

Păi îți iese media 4.50, nu e notă de trecere. Doar dacă își face profesoara/profesorul milă de tine și ți-o rotunjește la 5, pentrua fi notă de trecere, dacă nu...cu regret te anunț că ai rămas

| AmsiUitat a răspuns:

Ramai corigent, iti va trebui 6 pe al doilea ca sa treci. Ideea e ca mereu trebuie sa fie media 10 in total ca sa treci. De exemplu pe primul ai 3 pe al doilea iti trebuie? 7 ca sa treci fiindca 7+3 = 10 : 2 semestre e 5 (5-> e considerat nota de trecere). Deci nu, nu treci cu 4 pe primul si 5 pe al doilea doar cu 6.