| Narkyss_Narkys_1994 a întrebat:

Am o intrebare: Stie cineva care este media de admitere la liceul economic Maria Teiuleanu din Pitesti (ARGES) din anul 2013 pentru profilul Turism si Alimentatie?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Media minima de absolvire este data de numarul de locuri disponibile si PREGATIREA candidatiilor.Astfel daca 50% dentre candidati au media de peste 9, 50 big grin iti dai seama ca restul de 50% se vor "bate"pe locurile ramase ceeace duce la marirea mediei minime de absolvire! Intreaba orice profesor si-ti va raspunde la fel.MULTA BAFTA la examen si SUCCES! thumbs up

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Anul trecut minima a fost 8, 28 big grin

| Narkyss_Narkys_1994 explică (pentru stlucian):

Si anul acesta s-a anuntat alta medie sau a ramas aceeasi?

| Narkyss_Narkys_1994 explică (pentru stlucian):

Multumesc.

| stlucian a răspuns (pentru Narkyss_Narkys_1994):

Cu placere.SI inca o data BAFTA! thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru Narkyss_Narkys_1994):

Media minima de absolvire este data de numarul de locuri disponibile si PREGATIREA candidatiilor.Astfel daca 50% dentre candidati au media de peste 9, 50 big grin iti dai seama ca restul de 50% se vor "bate"pe locurile ramase ceeace duce la marirea mediei minime de absolvire! Intreaba orice profesor si-ti va raspunde la fel.MULTA BAFTA la examen si SUCCES! thumbs up

| Emaaa5728 a răspuns:

8,56

| Narkyss_Narkys_1994 explică (pentru Emaaa5728):

8.56 era anul 2012... asa am gasit si eu, anul asta o fii diferita?

| Emaaa5728 a răspuns (pentru Narkyss_Narkys_1994):

Va fi dar nu mare diferenta. ideea e ca tu sa ai mai mare de 8, 56