| TheSmart a întrebat:

Am o întrebare :

Ştie cineva unde pot găsi volumul I din Moromeţii împărţit pe capitole?

Fundă!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

O bibliotecă ...care nu are „Moromeții "se declasifică. Nu e bibliotecă.
De aceea nu e corect să „crezi că nu ar avea".
Zi mai bine că ți-e lene să faci o plimbare pînă la o bibliotecă.
E mai comod și mai lejer să iei temele făcute de alții.

| AFR81 a răspuns:

De ce sa nu aiba cartea la biblioteca? Nu este una rara. Daca, totusi, n-o gasesti, poti incerca la cunostinte, la librarii sau pe internet. Daca vrei cu adevarat, o vei obtine. Aceasta este, evident, structurata pe capitole.

| OnuOnulică a răspuns:

Încearcă la bibliotecă.

| TheSmart explică (pentru OnuOnulică):

Nu cred ca are cartea, dar ma descurc, multumesc oricum!