| Alexoshe a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare. Știe cineva vreun liceu de IT prin Ploiești sau un liceu asemănător?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Liceu de it nu este dar clase de mate-info, e plin de ele!

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu exista liceu de IT
IT este o chestie cu si despre calculatoare si nu am auzit de asa ceva in liceu
singurul liceu care s-ar incadra ar fi ceva cu informatica, DAR, cica, ca informatica e parte din matematica... NU IT!

| anonima2617181 a răspuns:

Un liceu de IT = liceu cu profil Matematica-Informatica, altceva este deja la facultate.

| Dia37Andreea a răspuns:

Nu exista asa ceva. ai liceu cu profil de mate-info si dupa facultate de it.